Abone Ol

Yeşilçam yolunda doğa ile iç içe yürüyüş keyfi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yeşilçam Doğa Yürüyüş ve Bisiklet Yolunda doğa yürüyüşü düzenlendi. 9.2 kilometre uzunluğunda olan Kara Peçe etabında Antalyalı vatandaşlar doğa ile iç içe bir gün yaşadı.

Yayınlanma: 11:02 27-02-2022
Güncellenme: 16:12 07-12-2022
Yeşilçam yolunda doğa ile iç içe yürüyüş keyfi

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Toroslar Doğa Sporları Kulübü iş birliği ile Yeşilçam Doğa Yürüyüş ve Bisiklet Yolu’nun Kara Peçe etabında gerçekleştirilen doğa yürüyüşünde vatandaşlar tabiatla iç içe bir gün yaşadı. Akdamlar Pazarı merkezinden başlayan yürüyüş, 9,2 kilometrelik etabın ardından aynı noktada sona erdi. Yürüyüşe katılanlar doğanın güzelliğinde hem spor yaptı hem de keyifli saatler geçirdi.

 

“Stres atıyoruz”

Toroslar Doğa Sporları Kulübü Yürüyüş Lideri Teoman Mete, “Antalyalılarla ve spor kulübü üyelerimizle hafta sonu stresi atıyoruz” dedi.

 

“Yeşilçam Yolu”

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı ilçesinde Cüneyt Arkın’ın 1969 yapımı Büyük Yemin ve Ala Geyik filmlerinin; Usta aktör Rüştü Asyalı’nın 1971 yapımı Keloğlan filminin ve yine Fatma Girik’in 1974 yapımı Kara Peçe filmlerinin çekildiği bölgelerde tabelalarla belirlenen rotalarda yürüyüş ve bisiklet yolu oluşturuldu.

 

Kaynak: İHA
Editör: Onurcan Kurtay - onurcankurtay@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN