Abone Ol

Valensiya'da Dehşet Verici Yangın: 4 Ölü, 15 Kayıp!

İspanya'nın sahil kenti Valensiya'da 14 katlı bir binada çıkan yangın, şehri sarsti.

Yayınlanma: 14:02 23-02-2024
Güncellenme: 14:02 23-02-2024
Valensiya'da Dehşet Verici Yangın: 4 Ölü, 15 Kayıp!

İspanya'nın sahil kenti Valensiya'da 14 katlı bir binada yangın çıktı.Yangının büyüklüğü sebebiyle Valensiya Belediyesi, yakın kentlerdeki itfaiyelerden ve Askeri Acil Yardım Birliğinden yardım talep etti.Hemen bir sahra hastanesi kurulan bölgeye, çok sayıda ambulans sevk edildi.Farklı bloklardan oluşan 14 katlı binanın bulunduğu bölgede, destek ve koordinasyon birimi oluşturuldu.

Alevlerden kaçanların bir balkondan diğerine atladığı görüldü.Yetkililer, sıcak hava ve rüzgarın itfaiyenin işini zorlaştırdığını ifade etti.Görgü tanıkları da itfaiyenin yanan apartmanda balkonlardan bazı kişileri kurtardığını, alevlerden kaçanların bir balkondan diğerine atladığını dile getirdi.

Halen devam eden yangında ilk açıklamalara göre 7'si itfaiyeci olmak üzere 15 kişi yaralandı.

Yangında 4 kişinin yaşamını yitirdiği ve yaklaşık 15 kişinin ise kayıp olduğu açıklandı.İspanyol basını, binanın dış cephesinde kullanılan kaplamanın sorunlu olduğunu, alevlerin normalde bu kadar hızlı yayılmaması gerektiğini yazdı.

"KORKUNÇ YANGINDAN DEHŞETE DÜŞMÜŞ DURUMDAYIM"

Başbakan Pedro Sanchez, X hesabından yaptığı açıklamada, "Korkunç yangından dehşete düşmüş durumdayım. Yangından etkilenen herkese dayanışma dileklerimi ve olay yerinde görev yapan tüm acil durum personeline takdirlerimi iletmek istiyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Sena Kaya - senakaya@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN