Abone Ol

Tahir Kıran: 'Gedson Fernandes'i kulübeye koy o zaman hocam!'

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, Spor Arena'ya özel açıklamalar yaptı. Kıran, takımın ligde kalma yarışındaki gidişatını değerlendirirken yayın ihalesinden Gedson Fernandes transferine kadar birçok konuya değindi. Rizespor ile Galatasaray arasındaki gerilimle ilgili de konuşan Çaykur Rizespor Başkanı, kendisinin sarı kırmızılı camianın önüne atıldığını ifade etti.

Yayınlanma: 14:03 28-03-2022
Güncellenme: 02:06 27-06-2022
Tahir Kıran: 'Gedson Fernandes'i kulübeye koy o zaman hocam!'

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, Spor Arena'ya gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Kulübün resmi internet sitesine yorum yapmayı kaldırmasından ötürü kendisine 'diktatör' dendiğini belirten Tahir Kıran, sosyal medya hesapları için yapılan bu uygulamanın sebebi olarak küfürlü mesajları gösterdi.

Ligin kalan bölümünde alınabilecek 24 puan olduğunu ve kalan haftalara maç maç baktıklarını ifade eden Kıran, yayın ihalesinde tavırlarının Kulüpler Birliği'nden farksız olmadığını belirtti.

"GEDSON FERNANDES'İ KULÜBEYE KOY O ZAMAN HOCAM"

MHK'nın hakem kararı sonrası görüşlerini paylaşan Kıran, Gedson Fernandes transferinin oluşum süreciyle ilgili, "Gedson Fernandes transferi aniden gelişti, hocaya 'Gedson Fernandes'i ister misin?' dedim, cevap vermedi. 'Niye cevap vermiyorsun!' deyince 'nereye koyacağımı düşünüyorum' dedi. Ben de 'Kulübüye koy' dedim (Gülerek). Gedson henüz 23 yaşında ve önü çok açık. Önce bizde daha sonra Beşiktaş'ta iyi işler yapacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Kıran ayrıca Beşiktaş'ın Gedson’u 30 milyon eurodan yüksek bir rakama satabileceğini iddia etti. 

"BENİ GALATASARAY CAMİASININ ÖNÜNE ATTILAR"

Rizespor ile Galatasaray arasındaki gerilimle ilgili de konuşan Tahir Kıran, kendisinin sarı kırmızılı camianın önüne atıldığını ifade ederken süreci şöyle özetledi:

Kulüp Başkanı olduktan Oğulcan Çağlayan problemi vardı. Oturduk konuştuk. Yunus Akgün-Atalay ve Ali Yavuz Kol... 700 bin euro karşılığında anlaştık. Oyuncunun Rize'yi terk etmesi işi farklı yere getirdi. Şükrü Hanedar, Oğulcan Çağlayan için arayıp, "100 bin euro benim için sil" dedi. 50 bin euro da onun için sildim. Galatasaray'a 450 bin euroyu ne zaman isterseniz ödeyin dedim. İş kağıda dökülmeye geldiğinde birileri bu işi bozup darmadağın etti. Beni Galatasaray camiasının önüne attılar. Galatasaray ile benim aramı bozan artık kulüpte değil.

"YUNUS AKGÜN'Ü KİRALIK ALACAKTIM"

Yunus Akgün'ü kiralık alacaktım. Son anda iş bozuldu. Yunus Adana Demirspor'a büyük katkı verdi. Benim burada günahım ne. Bir bardak suda fırtına kopardılar. İnsanlar bize küfretti. Mutlu olsunlar. Onları da mahkemeye verdim. Instagram'da Twitter'da küfür edenleri sonuna kadar kovalıyorum. Kimse kimseye küfür edemez. 

"ARDA GÜLER'İ ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN"

Takımdak iki oyuncuyu kiralık olarak farklı takımlara verdiklerini ifade eden Tahir Kıran, Türk futbolunda son dönemde parlayan genç isimlerden Arda Güler'le ilgili ise, "Arda Güler'i Allah nazardan saklasın. Çok farklı bir çocuk. İnşallah onu Avrupa'da çok iyi yerlerde görürürüz." yorumunda bulundu.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Onurcan Kurtay - onurcankurtay@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN