Spotify, Araba Modu özelliğini deniyor

Geçen yıl Spotify, “yeni yeniliklerin” önünü açması gerektiğini açıklayarak eski Car View modunu emekliye ayırdı. “Araba Modu” olarak adlandırılan yeni araç içi arayüz, eski sürüme göre ses kontrollerine daha fazla odaklanmış gibi görünüyor.

Yayınlanma: 12:03 29-03-2022
Güncellenme: 02:06 27-06-2022
Spotify, Araba Modu özelliğini deniyor

Ancak jüri, eller serbest ses tanımanın gerçekten sürüşü daha güvenli hale getirip getirmediği konusunda hala kararsız. Ancak yeni yenileme, daha az görsel dikkat dağıtıcı ve daha temiz bir arayüz sunuyor.

9to5Google tarafından yayınlanan Spotify Car Mode’un Android sürümünün ekran görüntülerine göre, kullanıcılar sanatçı aramak, albümlere göz atmak, şarkı çalmak veya duraklatmak, hızlı ileri sarmak ve bir şarkıyı “beğenmek” için ses kontrollerini kullanabilecek. Yeni araç içi modu, basitleştirilmiş “Oyuncu Görünümü” ve son zamanlarda dinlediğiniz müzik veya podcast’lere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan bir “Kütüphane” sekmesi ile eski sürümden çok daha az karmaşık görünüyor.

Google ve Amazon gibi teknoloji şirketleri, otomobil üreticilerini gelecekteki otomobil modellerinde daha fazla ses tanıma özelliği oluşturmaya zorladı. TechCrunch’ın belirttiği gibi, sesli kontroller de otonom araçlarda önemli bir özellik olacak. Spotify şüphesiz bu trendin bir adım önünde olmaya çalışıyor. Geçen ay Spotify, uzun bir test döneminden sonra sesli kontrollere sahip bir araç içi oynatıcı olan Car Thing’i resmi olarak piyasaya sürdü.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Büşra Ustaol - busraustaol@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN