Abone Ol

"Rekabet Kurulu, Alphabet ve Google'a Reklamcılıkta Soruşturma Başlattı"

Rekabet Kurulu, Alphabet Inc. ve Google'un çevrim içi reklamcılık faaliyetlerindeki bağlama ve kayırma davranışlarına ilişkin soruşturma başlatma kararı aldı.

Yayınlanma: 11:06 19-06-2023
Güncellenme: 11:06 19-06-2023
"Rekabet Kurulu, Alphabet ve Google'a Reklamcılıkta Soruşturma Başlattı"

Rekabet Kurulu'ndan yapılan açıklama şöyle:

Alphabet Inc., Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.den oluşan ekonomik bütünlüğün çevrim içi görüntülü reklamcılık ve reklam teknolojileri hizmetleri faaliyetlerine ilişkin olarak bağlama ve kendini kayırma davranışlarıyla 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 18.05.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Alphabet Inc., Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti.den oluşan ekonomik bütünlük hakkında Soruşturma açılmasına, 23-23/432-M sayı ile karar verdi.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: İpek Çınar - ipekcinar@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN