Abone Ol

Ortalık karıştı! Davayı kazanan 13 hakeme görev verilmeyecek

Tahkim Kurulu'nun kararıyla görevlerine geri dönen 13 hakem, yine MHK'ye takıldı. MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in "Tahkim'in kararına saygı duyun" açıklamasına rağmen bu hakemlere görev vermeme kararı aldı.

Yayınlanma: 12:03 28-03-2022
Güncellenme: 02:06 27-06-2022
Ortalık karıştı! Davayı kazanan 13 hakeme görev verilmeyecek

Türk futbolundaki hakem depremi giderek derinleşiyor. Ajansspor'daki habere göre; Ferhat Gündoğdu başkanlığındaki MHK tarafından 8 Mart günü gerçekleştirilen hakem ve gözlemci operasyonuna Tahkim Kurulu'nun dur demesinin MHK Başkanı Gündoğdu'nun istifa etmeyi düşünmediği ve göreve iade edilen hakem ve gözlemcilere sezon sonuna kadar görev vermeyeceğini söylediği öğrenildi.

 

GEREKÇE ANTALYA KAMPINA KATILMAMALARI

Süper Lig hakemlerini 26-28 Mart tarihleri arasında Antalya'da 3 günlük kampa alan MHK Başkanı'nın Tahkim'in aldığı karara rağmen Antalya'daki kampa katılmamalarını da bahane ederek hakemlere görev vermeyi düşünmediği ve sezon sonunda hepsini klasman düşüreceğini söylediği iletilen bilgiler arasında.

"TAHKİM KARARI'NI UYGULAYACAĞIZ"

Oysa TFF Başkanı Nihat Özdemir dört gün önce yaptığı açıklamada "Hakemlerle ilgili bir karar aldık. Arkadaşlarımız Tahkim Kurulu'na müracaat etti. Dosya orada inceleniyor. Tahkim Kurulumuz bizim Yargıtay'ımızdır. Herkesin Tahkim'in vereceği karara saygı duyması gerekir" demişti.

HEM TFF'YE HEM TAHKİM'E REST

Ferhat Gündoğdu'nun TFF Başkanı'nın bu söylemi ve Tahkim'in kararına rağmen böyle bir düşünce içinde olması MHK Başkanı'nın hem başkanlık makamına hem de mahkeme kararına saygı duymayıp rest çekeceği anlamına geliyor.

WHATSAPP GRUBUNDAN ÇIKARTILMADILAR

GÖZLER TFF'DE

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Onurcan Kurtay - onurcankurtay@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN