Mardin’de yurtta kalan depremzede çocukların resim sergisi büyük beğeni topladı

Mardin’de, deprem bölgelerinden gelerek misafir edilen çocukların düzenlediklerin resimlerin yer aldığı sergi açıldı.

Yayınlanma: 17:04 12-04-2023
Güncellenme: 17:04 12-04-2023

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerden Mardin’e gelerek yurtlara yerleştirilen afetzedelere yönelik etkinlikler devam ediyor.


Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Artuklu Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan ilköğretim öğrencileri, aynı yurtta misafir edilen depremzede resim öğretmeni Melek Dolaş Altunbaş’ın 2 ay boyunca resim eğitimi gördü.


Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, yaptıkları 37 resimden oluşan bir sergi açtı.


Vali Mahmut Demirtaş, serginin açılışını yaparak depremzede çocukların hünerlerini sergilediği resimleri tek tek inceleyip onları tebrik etti.


Vali Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mardin’de yaklaşık 25 bin depremzedenin kaldığını belirterek, çocukların depremden etkilenmemesi için her türlü imkanları seferber ettiklerini dile getirdi.


Etkinliklerle çocukları depremin etkisinden kurtarmaya çalıştıklarını söyleyen Vali Demirtaş, “Kültürel ve sportif etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerimiz devam edecek. Hem yurttaki hem Gençlik ve Spor Müdürlüğündeki arkadaşlarımız ciddi anlamda çocuklarımızla ilgileniyorlar. Ailelerde bu stresten kurtulmaya çalışıyor. Bu etkinliklerimiz inşallah devam edecek.” dedi.
 

Kaynak: İHA
Etiketler:
Editör: İpek Çınar - ipekcinar@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN