İNDİRİM bekleniyor!

Benzin ve motorin fiyatları düşecek mi?

Yayınlanma: 10:03 29-03-2022
Güncellenme: 02:06 27-06-2022
İNDİRİM bekleniyor!

Benzin ve motorin fiyatlarına 25 Mart gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam geldi. Geçtiğimiz hafta motorine gelen üst üste gelen zammın ardından brent petrol fiyatlarında yaşanan düşüş ve Ukrayna Rusya arasında bugün İstanbul'da başlayacak olan müzakerelerin piyasalar üzerindeki olumlu etkisi beraberinde benzin ve motorinde indirim beklentisini getirdi. Henüz bir indirim açıklaması yapılmadı.

MOTORİNDE İNDİRİM BEKLENTİSİ!

Edinilen bilgiye göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere (30 Mart) motorine 1,55 TL indirim bekleniyor.

Benzinde ise bir fiyat değişimi beklenmiyor.

ANKARA VE İSTANBUL BENZİN - MOTORİN FİYATLARI 24 MART

Enerji sektöründe yer alan kaynaklara göre, 23 Mart saat 00.00'dan itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatı benzinde 1 lira 60 kuruş, motorinde 1 lira 62 kuruş zam geldi. Bu zammın hemen ardından 25 Mart'ta motorine 1.37 TL zam geldi. Zam sonrası Ankara ve İstanbul benzin motorin fiyatları 25 Mart tarifesi şu şekilde:

Bu geceki zamla birlikte, İstanbul Avrupa yakasında da bir litre benzinin fiyatı 19,69 TL’ye, bir litre motorinin fiyatı 23,58 TL’ye yükseldi

İstanbul Anadolu yakasında ise bir litre benzinin fiyatı 19,70 TL’ye, bir litre motorinin fiyatı 23,60 TL’ye yükseldi.

Ankara'da ise  bir litre benzinin fiyatı 19,78 TL’ye, bir litre motorinin fiyatı 23,68 TL’ye yükseldi.

EPGİS FİYAT PAYLAŞIMINI DURDURDU

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yılmaz’ın çağrısı üzerine akaryakıt sektörünün dağıtım ve bayii dernek temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Toplantının ardından yapılan açıklamada 'tavan fiyat' uygulamasının yeniden gündeme gelebileceği bildirildi. Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesi ile petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş akaryakıta zam olarak yansımış, EPDK ve Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) arasında tartışmanın fitilini ateşlemişti.

Karşılıklı açıklamaların ardından, EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, EPGİS de sosyal medya üzerinden yaptığı akaryakıt fiyatı duyurularına ara vermişti.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Büşra Ustaol - busraustaol@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN