"Fahiş Kiraya Karşı 'Hayalet Evler': Yüksek Vergi Düzenlemesi Gündemde"

Fahiş kiraya yüzde 25 zam sınırı bir yıl daha uzatılırken, boş evlere yüksek vergi getirilmesi planlanıyor. Ev sahipleri böylece evlerini kiraya verme eğiliminde olacak.

Yayınlanma: 14:07 07-07-2023
Güncellenme: 14:07 07-07-2023
"Fahiş Kiraya Karşı 'Hayalet Evler': Yüksek Vergi Düzenlemesi Gündemde"

Fahiş kiraya karşı yüzde 25 zam sınırı bir sene daha uzatılırken, kalıcı çözüm için 'hayalet ev' olarak adlandırılan boş evler mercek altına alındı.

Yeni düzenleme ile birlikte yüksek kira beklentisiyle boş tutulan evlere yüksek vergi geliyor. Boş eve yüksek vergi düzenlemesi son günlerde tartışılan formüllerden biri olurken; 'İspanya modeli' olarak da bilinen düzenleme için düğmeye basıldı.

Bölge bölge tespit edilecek

Show Haber'de yer alan habere göre ilk adımda ise boş tutulan evlerin bölge bölge haritasının çıkarılacağı öğrenildi. Çok sayıda konutun boş kalması, kira krizinin daha da derinleşmesine neden olurken, AK Parti meclis grubu, 'İspanya modeli'ne sıcak bakıyor.

Yüksek vergi vermek yerine ev sahiplerinin evlerini kiraya vermek isteyeceği görüşü hakim olurken; düzenlemenin en kısa sürede tamamlanarak teklif olarak Meclis'e sunulması bekleniyor.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: İpek Çınar - ipekcinar@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN