Bayram şekerleri tezgâhları renklendirdi

Muş’ta vatandaş ve esnafların ramazan bayramı hazırlıkları devam ediyor.

Yayınlanma: 09:04 18-04-2023
Güncellenme: 09:04 18-04-2023
Bayram şekerleri tezgâhları renklendirdi

Ramazan bayramına günler kala bayram şekerleri ve çikolatalar tezgâhlardaki yerini aldı.

Ramazan bayramının gelişi ile marketlerde ve alışveriş merkezlerine şeker ve çikolata stantları kurulurken vatandaşlar ise yoğun ilgi gösterdi. Marketlerde kurulan stantlarda alıcısını bekleyen yaklaşık 50 çeşit bayram şekerlerinin kilosu 50 TL ile 400 TL arasında satışa sunuluyor.

Babası ile birlikte bayram alışverişine çıkan Musa Demir, bayramları çok sevdiğini belirterek, “Babam ile birlikte bayram alışverişine çıktık. Giysiler ve bayram şekeri aldık. Bayramı çok seviyorum. Bu bayramda çok şeker toplayacağım. Herkesin bayramı şimdiden kutlu olsun” dedi.
Tezgâhta bayram şekeri satan Mehmetcan Simin, fiyatların pahalı olmasına rağmen bayram şekerine yoğun taleplerin olduğunu ifade ederek, “Bayram yaklaşıyor. Bayram neşedir, tatlılıktır. Şekerlerimiz raflardaki yerini aldı. Şu an 50 TL ile 400 TL arasında şekerlerimiz mevcut. Bayram olduğu için vatandaşlar şekerlerin fiyatlarına bakmaksızın almaya çalışıyor. Vatandaşlar bayramlarını mutlu geçirmek istiyor” dedi.

Çocukları ile birlikte bayram şekeri almaya çıkan Ahmet Demir, bayramlarını tatlandırmak için şeker aldıklarını belirterek, “Bayrama kısa bir süre kaldı. Bizde bayram alışverişi yapmak için çıktık. Tezgâhlar çeşit çeşit şekerlerle dolu, biz de bayramımızı tatlandırmak için şeker alıyoruz. Her sınıfa göre fiyatlar mevcut. Pahalı olan da var uygun olan da var” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
Etiketler:
Editör: Onurcan Kurtay - onurcankurtay@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN