Abone Ol

Bayraklı’da yol yenileme seferberliği

Bayraklı Belediyesi, ilçe genelinde sürdürülen altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan cadde ve sokaklarda yenileme çalışmalarını hızlandırdı.

Yayınlanma: 11:02 27-02-2022
Güncellenme: 16:12 07-12-2022
Bayraklı’da yol yenileme seferberliği

Bayraklı için hayati önem taşıyan altyapı sorunlarını paydaş kurumlarla tek tek çözüme kavuşturan Bayraklı Belediyesi, yapılan çalışmalar ve aşırı yağışlara bağlı olarak bozulan cadde ve sokaklarda onarım ve yenileme çalışmalarına da hız verdi. Ekipler bu kapsamda, Fuat Edip Baksı Mahallesi’ndeki eğimli 1618 sokakta, otoyollarda kullanılan geogrid, geocell ve geotekstil malzemelerinin kullanıldığı yöntemi uygulayarak kalıcı çözüm üretti. Zemin iyileştirildi ve yağışlara dayanıklı hale getirildi. Uygulama, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. Başkan Sandal da yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Eş zamanlı çalışmalar sürüyor

Çalışmalarını eş zamanlı sürdüren Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 8 mahallede kilit parke yenileme ve onarımlarına da hız verdi. Manavkuyu, Adalet, Emek, Gümüşpala, Muhittin Erener, Cengizhan ve Onur mahallelerinde de kilit parke ve asfalt yama işlemlerinin kısa sürede biteceği belirtildi.

 

“Hedef daha modern Bayraklı”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı için hayati önem taşıyan altyapı sorunlarını tek tek çözüyoruz. Diğer yandan da bozulan cadde ve sokakların onarımını sürdürüyoruz. Gösterdikleri sabır ve anlayış için vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Bayraklı için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Onurcan Kurtay - onurcankurtay@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN