Bayraklı'da CHP'den kadın aday: Songül Gök

Songül Gök, Bayraklı'da kadın erkek eşitliği, turizm, kültür, spor ve eğitim merkezi vaadiyle belediye başkan adayı oldu

Yayınlanma: 13:11 29-11-2023
Güncellenme: 13:11 29-11-2023
Bayraklı'da CHP'den kadın aday: Songül Gök

Yerel seçim tarihleri yaklaştıkça, İzmir’in büyük ilçelerinden birinde de hareketlilik sürüyor. İzmir’in Bayraklı ilçesinde de adaylar belli olmaya başladı. 
Bayraklı Belediyesi’nde öne çıkan adaylardan biri olan Songül Gök, CHP Bayraklı ilçe örgütüne giderek adaylık dosyasını sundu. 

İlçe Örgütünde dosyasını sunduktan sonra açıklamalarda bulunan Gök, ““Kadın erkek yan yana yürüyebileceğimiz, mutlu çocuk, mutlu kadın ve mutlu aile yapısını kurmak için adayım” ifadelerini kullandı.

Bayraklı’yı turizm, kültür, spor ve eğitim merkezi yapmayı ve deprem sonrası sarılmayan yaraları sarmak ve konut sorunun çözmek için canla başla çalışacağını belirtti. 

Songül Gök, Bayraklı'da kadın erkek eşitliği, turizm, kültür, spor ve eğitim merkezi vaadiyle belediye başkan adayı oldu

İlçedeki yatay ve dikey yapılaşmadaki ayrışmanın ekonomik, sosyal ve kültürel yansımasına dikkat çekerek, bu ayrışmanın en aza indirgenmesi için yaşam standartlarını eşitleyip Bayraklı'da 'yaprak döken mahallelerde' de kent bilincini oluşturmak istediğini söyledi. Gök, kentsel dönüşüm için Bayraklı Belediyesi'nin bütün olanaklarını kullanarak İzmir Büyükşehir ve diğer ilgili kurumlarla ortak çalışma yapacağını dile getirdi.

Gök konuşmasında;

"Gençlere, kadınlara, işsizlere, engellilere, emeklilere derman bir belediyecilik anlayışı ile; toplumun her kesimde Bayraklılı olma onurunu yaşatacağım. Bu tabiî ki; sosyal ve kültürel faaliyetlerle, eğitim kalitesini arttırarak, kadınlarımızın evlerinden çıkmasına olanak verecek her tür etkinliklerle ve kadına şiddeti engelleyici bilinci oluşturarak, gecesi ve gündüzü ile yaşanabilir bir Bayraklı yaratarak olacak. Mahalle muhtarlarımızla görüşüp ilçedeki bazı sorunları tespit edip kitap haline getireceğiz ve ilçenin sorunlarının çözümünde katkı sağlayacağız ifadelerini kullandı.

Songül Gök, Bayraklı'da kadın erkek eşitliği, turizm, kültür, spor ve eğitim merkezi vaadiyle belediye başkan adayı oldu

STK'ların çok önemli olduğunu belirterek, "STK olarak yaptığım bu çalışmalar ile, Bayraklı dokusunu iyice özümsedim, sorunları yerinde tespit edip çözüm noktasında daha hızlı ve net sonuçlar alınabilmesi için ilçe halkı ve ilgili kurumlar ile yakın ilişki içinde oldum. Ve buda seçildiğim zaman, Bayraklı ilçesini çok iyi bilen bir Belediye Başkanı olarak daha iyi hizmet sunmama neden olacaktır" diye konuştu.

Songül Gök,Bayraklı ilçe teşkilatına ve ilçe başkanının misafirperverliği ve iyi niyetli dileklerinden dolayı teşekkür ederek ilçe başkanlığından ayrıldı.

SONGÜL GÖK KİMDİR?

1969 yılında balıkçılıkla geçinen bir ailenin 7 çocuğunun en küçüğü olarak Mersin’in Silifke ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Silifke’de tamamladı. 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Anabilim Dalında, “Türkiye’de İşsizliğe Bir Çözüm Önerisi Olarak Özel İstihdam Danışmanlığı” tez konusunu işleyip ve Sosyal Politikalar alanında ihtisasını yaptı. 2014 yılında; Word of Personal Development-St. Clements University tarafından verilen Certificate Life Coaching eğitimini bitirip Yaşam Koçu unvanını aldı. 
Halen Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak, İzmir Bayraklı ilçesinde 28 yıldır mesleğini sürdürüyor. Gök aynı zamanda çiftçilik yapıyor bir de cafe işletmesi var. Songül Gök halen Kadın Gücü Derneği Bayraklı Şube Başkanlığı görevini yürütüyor, ayrıca Yerel Tohum Derneği, KADER (Kadın Adayları Destekleme Derneği), Atatürkçü Düşünce Derneği Bayraklı Şubesi ve ALTAY Spor Kulübü Üyesi olarak STK'lardaki aktif çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Onurcan Kurtay - onurcankurtay@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN