Antalya'da Aşk ve İhanetin Operası: Tosca

Ölümsüz müziğiyle iz bırakan Tosca operası, 26 Mart'ta Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde!

Yayınlanma: 13:03 29-03-2024
Güncellenme: 13:03 29-03-2024
Antalya'da Aşk ve İhanetin Operası: Tosca

Ölümsüzleşen müziğiyle kulaklarda iz bırakan ‘Tosca’ operasının, 26 Mart 2024 Salı akşamı saat 20.30’da Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi’nde sanat severler için tekrar perde açacak. Dramatik opera denince ilk akla gelen eserlerden biri olan ‘Tosca’ eseri Yiğit Günsoy’un rejisi ile sahnelenirken, Antalya DOB Orkestrası’nı ünlü İtalyan Orkestra Şefi Lorenzo Castriota’nın yönetecek. 1800’lü yılların Roma’sında geçen opera eserinin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl’a, ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.

Scarpia’nın entrikalarla ayırmaya çalıştığı Tosca ve Cavaradossi, acımasız Polis Şefi Baron Scarpia’nın oyununa yenik düşer. Puccini’nin ölümünün 100. yıl dönümünde sahnelenecek olan ‘Tosca’ operasının prömiyerinde Tosca rolünü; Bilge Yılmaz Cavaradossi rolünü, M. Burak Pektaş, Scarpia rolünü; Umut T. Akça, Angelotti rolünü; M. Yunus Yıldız, Sagrestano rolünü; Taner Ölçen, Spoletta rolünü; Dağhan Ergün, Sciarrone rolünü; Toygarhan Atuner seslendirecek. Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu’nun Koro Şefliğini Mahir Seyrek’in üstlendiği eserin Başkemancısı, Orkestra Sanatçısı Fahrettin Arda olacak. Eserde Çocuk Korosu Şefliğini Sinem E. Ulusoy üstleniyor.

‘Tosca’ operasının biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve "biletinial" adresinde satışa sunulmuş olup, biletler Antalya Opera ve Balesi Gişesinden hafta içi ve cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesinden her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir. 

Kaynak:
Etiketler:
Editör: Sena Kaya - senakaya@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN