Aliağa Sanat Günleri: Sanat Dolu Yaz Etkinlikleriyle Aliağalıları Ağırlıyor

Aliağa Sanat Günleri, sanat dolu bir yaz etkinliği. Film gösterimleri, tiyatro oyunları ve konserlerle dolu bir program sunuldu.  Ünlü sanatçılar ve rapçilerin performansları büyük ilgi gördü.

Yayınlanma: 10:07 09-07-2023
Güncellenme: 10:07 09-07-2023
Aliağa Sanat Günleri: Sanat Dolu Yaz Etkinlikleriyle Aliağalıları Ağırlıyor

Aliağalılara sanatla dopdolu bir yaz yaşatacak olan Aliağa Sanat Günleri'nde hafta, Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı'nda ‘Titanic' film gösterimiyle başladı.

Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu'nda sahnelenen dünya çocuk klasiklerinin en önemli eserlerinden 'Portakal Şekeri' miniklere keyifli anlar yaşatırken, Yeni Şakran Mahallesi sahil meydanında gösterime sunulan 'Avatar 2' isimli film ise bilimkurgu aksiyon tutkunlarını bir araya getirdi.

Aliağa Sanat Günleri'nde yetişkinler için hazırlanan tiyatro şöleni 'Süt Kardeşler' oyunuyla başladı. Türk Tiyatrosu'nun önemli oyuncularından Süheyl ve Behzat Uygur'un rol aldığı komedi oyunu, Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu'nu tıklım tıklım dolduran tiyatroseverleri kahkahaya boğdu.

Aliağa'da Nil Karaibrahimgil ve Çakal - Reckol rüzgarı

Aliağa Sanat Günleri'nin ikinci haftası, yaz konserleri çerçevesinde Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı'nda gerçekleştirilen Nil Karaibrahimgil ve Çakal - Reckol konseriyle son buldu. Sahneye ilk olarak sesi, şarkıları ve kostümüyle müziğin sıra dışı ismi Nil Karaibrahimgil çıktı. Konserine 'Hadi İnşallah' parçasıyla başlayan Karaibrahimgil, sahnede; Pırlanta, Bu Mudur, Kek, Resmen Aşığım, Organize İşler Bunlar, Seviyorum Sevmiyorum gibi en sevilen şarkılarını seslendirdi.

Farklı müzik tarzının yanı sıra dans figürleriyle de dikkat çeken ünlü sanatçı, hareketli parçalarıyla Aliağalılara müzik ziyafeti sundu. Nil Karaibrahimgil'in hemen ardından sahneye son dönemin en popüler rap şarkıcıları Çakal ve Reckol çıkarak Çakal ve Reckol hayranları saatler öncesinden konser alanını doldurdu. Genç rapçiler, kendilerini dinlemeye gelen binlerce hayranı ile sevilen şarkılarını hep birlikte söyledi.

“Bizi yalnız bırakmayan sanatseverlerimize teşekkür ediyorum”

Konserin son bölümünde sahneye gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, tüm sanatçılara Aliağa Sanat Günleri'ne katkılarından ötürü teşekkür ederek kendilerine Aliağalı üretici kadınların el emeği ile dokuduğu 'Helvacı Kilimi' hediye etti. Başkan Acar, “Bugün, Türk Müziğinin ve MFÖ'nün çok kıymetli solistlerinden Özkan Uğur'u kaybettik.

Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Aliağa'mıza gelerek sanat günlerimize renk katan, değer katan tüm sanatçılarımıza ve bizleri hiçbir etkinliğimizde yalnız bırakmayan sanatseverlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: İHA
Etiketler:
Editör: Ebru Aşitan - ebruasitan@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN