Ali Sürmeli: Tiyatro ve Sinema Dünyasının Usta İsmi Kenan Işık ile Anılarını Paylaştı

Kenan Işık ile uzun süredir süregelen dostluğunu ve ona duyduğu sevgi ve saygıyı vurgulamıştır. Kariyerine dair önemli anılarını ve Kenan Işık'ın rol verdiği projeleri anlatmıştır.

Yayınlanma: 17:07 22-07-2023
Güncellenme: 17:07 22-07-2023
Ali Sürmeli: Tiyatro ve Sinema Dünyasının Usta İsmi Kenan Işık ile Anılarını Paylaştı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü bitiren, sinemada ilk başrolü 1995 yılında rol aldığı 'Düş, Gerçek, Bir de Sinema' olan Ali Sürmeli, Deniz Sarı'nın YouTube programına katıldı.

41 yıldır Assos’taki Kadırga Koyu’ndan kopamayan tiyatro ve sinema oyuncusu, kariyerine dair çarpıcı açıklamalarda bulunurken, tedavisi dokuz yıldır evinde devam eden Kenan Işık'la dostluğunu da anlattı.

"SESİM SANA GELİYORDUR KENAN ABİ"

Tiyatro oyunculuğundan sinemaya geçiş dönemini anlatan usta sanatçı, "Devlet tiyatrosunda Kenan Işık yönetmen. Ahmet Uğurlu'nun, 'Yaşar Yaşamaz' oyununda 'Yaşar'ı oynamasını bekliyoruz. Kenan Işık rolü bana verdi. 1975'ten beni tanıyan bir abi. 'Şu anda itibaren hiçbir televizyon dizisinde, sinemada seni görmeyeceğim' dedi.

Yaşar Yaşamaz başladı, ödüller aldım, teklifler de geliyor. Yedi sene oynadım. Kenan abi sana sağlıklar diliyorum. Gözünü açıp da bizi seyretmiyor olabilirsin ama sesim sana geliyordur abi" ifadelerini kullandı.

"HER ŞEYE 'HAYIR' DİYEN ADAM, 'GİT OYNA' DEDİ"

Kenan Işık bir gün aradı. 'Bir arkadaşım geldi, senin eve de yakın. Hemen yanına git' dedi. Görüşmeye gittim. Arkadaşı 'Kenan abi seni önerdi. Tipin çok uygun. 'Filmde figüranı oynayacaksın' dedi. Her şeye 'hayır' diyen adam, 'Git bu filmde oyna' demiş. Ben de kabul ettim.

'Düş, Gerçek, Bir De Sinema' filmi ile ödül aldım. Benim için sinema öyle başlamış oldu. Sonra Osman Sınav çağırdı. 'Deli Yürek' dizisinde 'Turgay Atacan'ı oynadım.

"MAFYA DİZİSİ YAPAN BENİ ÇAĞIRIYOR"

Ali Sürmeli, "Mafya rollerinden sıkıldım. Bir gün Kenan abiye gittim. 'Bu nedir? Mafya dizisi yapan beni çağırıyor' dedim. '75'ten beri beni tanıyorsun. Acaba içimde kötü bir insan var da rol yaparken mi ortaya çıkıyor?' diye sordum.

Kenan Işık benim hem abim, hem ustam, hem hocam. 'Ali filmlere bak, iyi adamı oynamak olay, kötü adamı iyi oyunculara oynatırlar' dedi" sözleriyle, Kenan Işık'a olan sevgisini ve saygısını dile getirdi.

Kaynak:
Editör: Ebru Aşitan - ebruasitan@ulkedenhaberler.com.tr

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
0 Yorumlar
Bizi Takip Edin

ÇOK OKUNANLAR

GÖZDEN KAÇMASIN