Yalçın Akdoğan Biyografisi

AK Parti hükümetlerinde önemli görevler alan Yalçın Akdoğan kimdir ve nerelidir? Yalçın Akdoğan hayatı en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. İşte Yalçın Akdoğan'ın hayatı...

Yalçın Akdoğan Kimdir?

EĞİTİM HAYATI

22 Eylül 1969'da Üsküdar'da doğan Yalçın Akdoğan Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde doktorasını bitirdi.

MESLEKİ KARİYERİ

Gazetecilik tecrübesi olan Yalçın Akdoğan Milliyet Gazetesi'nde staj yaptı ve İç Anadolu Gazetesi'ni çıkardı. Yeni Şafak ile Star Gazeteleri'nde yazılar yazdı.  Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği  gibi görevlerde bulundu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda okulunda da dersler verdi.

SİYASİ YAŞANTISI

 TBMM'de 24. ve 25 dönemlerde AK Parti Milletvekili olarak yer alan Yalçın Akdoğan  62. hükümette Başbakan Yardımcısı oldu. Geçici Bakanlar Kurulu'nda da başbakan yardımcısı olarak yer aldı.  Ayrıca İngilizce bilmektedir.


Bizi Takip Edin