Özcan Purçu Biyografisi

CHP’nin Roman milletvekili Özcan Purçu kimdir?

CHP’nin Roman kökenli milletvekili Özcan Purçu’nun hayatı merak ediliyor. Özcan Purçu kimdir ve nerelidir. İşte Özcan Purçu’nun hayat hikayesi…

Özcan Purçu kimdir?

SERBEST MESLEKLE UĞRAŞTI

6 Mayıs 1977’de Aydın Söke’de doğan Özcan Purçu Selami ve Ünzile çiftinin oğlu.  Serbest meslekle uğraşan Özcan Purçu Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

ROMANLAR İÇİN ULUSLARASI PROJELERDE ÇALIŞTI

İzmir’e yerleşen Özcan Purçu İzmir Roman Kültürü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kuruculuğunu ve başkanlığını üstlendi. Avrupa Konseyi tarafından kurulan Avrupa Roman ve Göçebeler Forumuna da Türkiye’den temsilcilik yaptı.  Aynı zamanda  ilk Roman Federasyonu olan Anadolu Roman Dernekleri Federasyonu'na da başkanlık yaptı. . Uluslararası Roman Birliği’nin Türkiye parlamenteri oldu.  Bir çok uluslararası projede görev alan Özcan Purçu özellikle AB projelerinde yöneticilik yaptı.  Avrupa’nın pek çok ülkesin de Romanlar üzerine çalışmalar yürüttü. Özcan Purçu Türkiye’nin her yerinde Romanlar için sanat atölyeleri ve etüt evleri kurulması için çalıştı.

CHP’DEN İZMİR MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

27. Dönem CHP’den İzmir milletvekili seçilen Özcan Purçu evli ve iki çocuk babasıdır.  


Bizi Takip Edin