Mehmet Bülent Karataş Biyografisi

Hayatı en çok merak edilen isimlerin başında Mehmet Bülent Karataş geliyor. Mehmet Bülent Karataş kimdir ve nerede doğmuştur sorularına yanıt aranıyor. İşte MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş'ın kısa hayat öyküsü...

Mehmet Bülent Karataş Kimdir?

EĞİTİM HAYATI

Mehmet Bülent Karataş 1972 yılında Taştan ve Serinaz çiftinin oğlu olarak Dünyaya geldi. Liseye kadar olan eğitimini Kars'ta tamamladı. Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi Uluslararası İktisat Lisans, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Ön Lisans bölümlerini bitirdi. İnşaat sektöründe de çeşitli faaliyetlerde bulundu.

SİYASİ HAYATI

1996 - 1998 yılları arasında İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yapan Mehmet Bülent Karataş  MHP'de MYK üyeliği görevinde bulundu.  2014-2018 yılları arasında  MHP İstanbul İl Başkanı oldu. 27. Dönem milletvekili seçimlerinde MHP İstanbul Milletvekili olarak TBMM'de yer aldı.

İş Dünyası, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti organları tarafından verilen bir çok başarı plaketine sahip olan Mehmet Bülent Karataş evli ve üç çocuk babasıdır.


Bizi Takip Edin