Hamza Dağ Biyografisi

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

AK Parti MYK’da Tanıtım ve Medya başkanı olarak yer alan Hamza Dağ kimdir sorusu araştırılıyor.

Hamza Dağ Kimdir?

AK Parti İzmir Milletvekili olan Hamza Dağ nereli ve kaç yaşında? Sizler için bu soruların cevaplarını derlediğimiz bir haber hazırladık.

HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNU

1 Mart 1980 yılında Manisa’nın Demirci ilçesinde doğan Hamza Dağ Balıkesir Sındırgı ilçe nüfusuna kayıtlı.  1996 yılında ise Hamza Dağ Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2000 yılında tamamladı.  AK Parti İzmir Teşkilatı’nda uzun yıllar görev yapan Hamza Dağ birçok görevde bulundu. Sırasıyla AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda yönetim kurulu üyeliği ve seçim işlerinden sorumlu il başkan yardımcılığı yaptı. 3 Şubat 2008 yılında AK Parti İzmir İl Olağan Kongresi’nde İl Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi.

AK PARTİ GENEL MERKEZ’DE ÖNEMLİ GÖREVLER

2011 seçimlerde AK Parti İzmir Milletvekili seçilen Hamza Dağ 25. 26.  ve 27. dönemlerde tekrar milletvekili seçilmeyi başardı. TBMM’ye yer aldığı dönemde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ve Plan ve Bütçe komisyonu üyeliği de yaptı.  AK Parti Genel Merkezi’nde de görevler alan Hamza Dağ Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi oldu. 2014-2017 yılları arasında da Seçim İşleri Birimi’nde Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASI

Evli ve 4 çocuk babası olan Hamza Dağ 29 Mayıs 2017 tarihinde yapılan AK Parti 3. Olağan Kongresi’nde AR-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.