Bülent Kuşoğlu Biyografisi

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu kimdir ve nerede doğmuştur? Bu soruların yanıtları merak konusu oldu.

Bülent Kuşoğlu Kimdir?

İşte CHP’li Bülent Kuşoğlu hakkında merak edilenler…

EĞİTİM HAYATI

1958 yılında Erzurum’da doğan Bülent Kuşoğlu’nun baba adı Mehmet anne adı Remziye’dir.  Yeminli Müşavir ve maliyeci olan Bülent Kuşoğlu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

ÇALIŞMA HAYATI

İngiltere’de sosyal güvenlik üzerine çalışmalar yapan Bülent Kuşoğlu Maliye Bakanlığında Baş Hesap Uzmanlığı, Milli Savunma Bakan Danışmanlığı, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.  Ayrıca Dünya Bankası gözetiminde, Türk Sosyal Güvenlik ve Sağlık Sisteminin Reformu projelerinde Değerlendirme Kurulu ve Yürütme Komisyonu Üyeliği de yaptı. Özel sektörde de genel müdürlük ve yöneticilik pozisyonlarında çalıştı.

SİYASİ HAYATI

CHP Ankara Milletvekili olan Bülent Kuşoğlu 24. 25. Ve 26. Dönemlerde TBMM’de yer aldı.  24. Ve 26. Dönemlerde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi oldu.  Aynı zamanda ulusal ve yerel gazetelerde köşe yazıları yayınlandı.

CHP’DEKİ GÖREVLERİ

CHP’de ise Parti Meclisi üyesi ve CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Bülent Kuşoğlu 2 çocuk babasıdır.


Bizi Takip Edin